Aday Özgeçmiş Oluşturdu

  Beyoğlulu Yeni İşe Yerleştirildi

işverenler ile iş arayanlar
BEYİM de buluşuyor
Başkan'ın Mesajı

Başkan'ın Mesajı

Başkan'ın Mesajı

Yerinde İstihdamda Beyoğlu Modeli BEYİM

Beyoğlu’nda farklı farklı yüzlerce probleme çözüm üretiyoruz. Hayatın, herkes için iyi olması için uğraşıyoruz. Hedefimiz insanın mutluluğu. Bu hedefe ulaşmak için kaynağımız insan. Çözmek için uğraştığımız problemlerin başında işsizlik geliyor. İşsizlik, iyi olması için çalıştığımız hayatı olumsuz etkiliyor. Dünyada bütün otoriteler işsizliği çözmek için uğraşıyor. Biz de bunun için çalışıyoruz. Şu anda bir işiniz olmayabilir. Hatta bir mesleğiniz de... Endişelenmeyin, üzülmeyin. Bir kardeşiniz, bir ağabeyiniz, bir arkadaşınız olarak bütün kalbimle söylüyorum, yalnız değilsiniz, daima yanınızdayız.

Bunlar, sadece bir duygudan, bir temenniden ibaret sözler değil. 9 yıldan beri devam eden stratejik hamlelerimizle Beyoğlu’nun istihdam potansiyelini kat be kat artırdık. Sadece Talimhane Dönüşüm Projemizle 10 bin kişilik bir istihdam alanı oluşturduk. 4 bin binayı restore ettik, Beyoğlu’nun hayat damarlarına kan pompaladık. Şimdi sıra elbirliğiyle oluşturduğumuz bu istihdam alanlarında yine Beyoğlu’nda yaşayan vatandaşlarımızı işe yerleştirmeye geldi. Beyoğlu’nun nimetlerinden en çok yine Beyoğlu sakinlerinin yararlanması temel hedefimiz. Hedeflerimizi, gücümüzü, duygularımızı, enerjimizi, bilgi çağının tüm imkanlarını Beyoğlu’nda yaşayan işsiz vatandaşlarımız için seferber ettik, ediyoruz.

Beyoğlu İstihdam Merkezi BEYİM, 2 yıldan beri devam eden ar-ge çalışmalarımızın, sosyal politikalarımızın ürünü olarak doğdu. Ardında devasa yazılımlar, entegre sistemler, bilişim teknolojileri olsa da sistemi Beyoğlu’na duyduğumuz sevgi çalıştırıyor. Beyoğlu İstihdam Merkezi, sıradan bir kariyer sitesi değil. İstihdam uzmanlarının, sosyologların, bilişimcilerin, özel sektörün, kamu otoritesinin yer aldığı büyük bir kurum. Hiçbir mesleğiniz olmasa bile, BEYİM’le her vatandaşımızın elinden tutuyoruz. Mesleği olmayan vatandaşlarımıza Beyoğlu’nun en çok ihtiyaç duyduğu sektörlere yönelik mesleki eğitimler vererek, yine Beyoğlu’nda işe yerleşmelerini sağlıyoruz. İşletmelerimizin personel ihtiyacını ‘yerinde’ yani Beyoğlu’nda karşılıyor, verdiğimiz bütün hizmetleri ücretsiz olarak sunuyoruz. Biz, Beyoğlu’nda yaşayan her bir kardeşimizin kendi emeğinin meyvesiyle yaşadığını görmek istiyoruz. Beyoğlu’nda ‘işimiz iş’ diyor; alın teriyle kazanılmış mutluluktan kimsenin mahrum kalmaması için çalışıyoruz.

BEYİM’le uygulamaya aldığımız Beyoğlu Yerinde İstihdam Modeli, bu alanda Türkiye’de yapılan ve uygulanan ilk proje. Yerinde İstihdamda Beyoğlu Modeli BEYİM’le iş imkanı sağladığımız vatandaşlarımız, hem ulaşım masraflarından kar ediyor, hem de milli kaynaklarımızdan tasarruf sağlayabiliyoruz. İstanbul’un en önemli sorunlarından biri olan trafik meselesine alternatif bir çözüm önerisi inşa ediyoruz. Modelin tüm yerel yönetimlerimize ilham kaynağı olacağına inanıyorum.
Böylesi devasa bir hizmetin çok önemli tarafları var. Öncelikle ufkumuzu açan Sayın Başbakanımıza, Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanımız Faruk Çelik’e şükranlarımı sunuyorum. İŞ-KUR’a, Beyoğlu Kaymakamlığımız’a, Milli Eğitim Müdürlüğümüze Beyoğlu’nda faaliyet gösteren işletmelerimize, BEYİM için özel bir yazılım geliştiren Empatik İnsan Kaynaklarına, mesleki eğitim süreçlerinde yardımcımız Doors Akademi’ye... Görünen görünmeyen bütün gizli kahramanlarımıza, herkese kucak dolusu teşekkür ediyorum. Bütün hizmetlerimizin sahibi Beyoğlu’nda yaşayan bütün vatandaşlarımıza minnettarım. BEYİM’in hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

 

Ahmet Misbah Demircan
Beyoğlu Belediye Başkanı